Kabataş Erkek Lisesi tarihi, bilgileri, öğretmenleri, öğrencileri, Kabataş Erkek Lisesi mezunları... Kabataş Erkek Lisesi portalı

 

Elizabeth Holcombe Kabataş Erkek Lisesi'nde

"Güç Dengesi Değişen Bir Dünyada Rotayı Bulmak"... ABD istanbul Konsolosluğu Vize Bölümü görevlilerinden Elizabeth Holcombe, Kabataş Erkek Lisesi'nin 3-6 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirdiği Model Birleşmiş Milletler (Model United Nations - MUN) Konferansı'na konuşmacı olarak katıldı, yurtiçi ve yurtdışından çeşitli öğrenci delegasyonları ile biraraya geldi.

Her yıl düzenlenmekte olan MUN simulasyon konferanslarının bu yılki geniş kapsamlı teması, "Güç Dengesi Değişen Bir Dünyada Rotayı Bulmak" idi. Elizabeth Holcombe, ABD-Çin ilişkilerinin yakın geçmişi ve iki ülke arasındaki gündem konuları üzerine bir sunum yaptı.

Güvenlik Konseyi ile Silahsızlanma ve Siyasi Komitelerinden çok sayıda delegenin katıldığı sunumu, bazıları epey zorlu olan soruların ortaya atıldığı Soru-Yanıt oturumu takip etti. Ne Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri ne de Holcombe bu ilginç tartışma ortamına son vermek istediğinden, Elizabeth Holcombe konuların 20 kişilik bir öğrenci grubu tarafından daha ayrıntılı bir şekilde ele alındığı Güvenlik Konseyi özel toplantısına davet edildi.

Elizabeth Holcombe ayrıca Konferans Haber Bülteni'ne de bir röportaj verdi. Elizabeth Holcombe, Kabataş Erkek Lisesi'nin genç MUN katılımcıları için herhangi bir tavsiyesi olup olmadığı sorulduğunda, öğrencilerin kariyer seçiminde kendi içgüdülerini takip etmelerinin önemini özellikle vurguladı. "Çin dili ve kültürü üzerine eğitim almak istediğimde, ailem ve arkadaşlarımın tümü itiraz etmişti. Ancak, bu seçimim beni çok ilginç ve keyifli bir kariyere sürükledi" diye ekledi genç diplomat.

Kabataş MUN Konferansı hakkında ayrıntılı bilgi için http://www.kabatasmun.org adresini ziyaret edebilirsinizFacebook'a ekle havan olsun I'm reading: Elizabeth Holcombe Kabataş Erkek Lisesi'ndeTwitter'a ekle şeklin olsun

Labels:

Kabataş Arşivi

Kabataş Erkek Lisesi Kabataş Erkek Lisesi Sitesi Domain Ajansı

Rating , 10 out of 10 based on 10 ratings