Kabataş Erkek Lisesi tarihi, bilgileri, öğretmenleri, öğrencileri, Kabataş Erkek Lisesi mezunları... Kabataş Erkek Lisesi portalı

 

Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri Cambridge’li Oluyor

Uluslararası lise denkliği projesi ile Kabataş Erkek Lisesi ve Atatürk Fen Lisesi Öğrencileri Cambridge Üniversiteli Oluyor.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, Horizon Uluslararası Eğitim Danışmanlığı Grubu ve Cambridge Üniversitesi CIE işbirliği ile hayata geçirilen “Uluslararası Lise Denkliği” projesi protokolü Kabataş Erkek Lisesi’nde 07 Mayıs 2013 Salı günü İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Cambridge Üniversitesi Uluslararası Eğitimler Avrupa Bölge Müdürü Ann Gibson ve Horizon Eğitim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gültekin tarafından imzalandı. Protokol imza törenine basın mensupları, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

Protokol imza töreninde bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız: “Cambridge bir dünya üniversitesidir. Bu önemli protokolle her iki lisemize fırsat eşitliği vermiş oluyoruz. Ben, Milli Eğitim Müdürü olarak şimdiye kadar yaptığım hiçbir projeyi yarım bırakmadım. Bu yaptığımız projelerle hem biz güç alıyoruz hem de paydaşlarımıza güç veriyoruz. Türkiye artık kabuğunu kırdı. Biz, eğitim camiası olarak bu tür projelere önem veriyoruz. Bu projeyi yasal çerçevede hiçbir zorlama olmadan ve kimseyi sıkıntıya sokmadan gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımız, aldığı bu eğitim ve belgelerle Cambridge Üniversitesi’nde burslu okuyacaklar.” dedi.

Projeye katılan Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri, iki yılın sonunda Türkiye’de aldıkları lise diplomalarına ek olarak alacakları uluslararası tanınırlığı olan A Level diploması ile dünyanın marka üniversitelerine doğrudan geçiş hakkı kazanacaklar. Öğrenciler, A Level diplomaları süresince yenilikçi ve yaratıcı eğitim teknikleri görecekler ve aynı zamanda dünya görüşlerini geliştirecekler.Facebook'a ekle havan olsun I'm reading: Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri Cambridge’li OluyorTwitter'a ekle şeklin olsun

Labels:

Kabataş Arşivi

Kabataş Erkek Lisesi Kabataş Erkek Lisesi Sitesi Domain Ajansı

Rating , 10 out of 10 based on 10 ratings